Endomondo lõpetab, mida nüüd siis teha?

Tahtsin küll taas blogis kirjutades rääkida oma uuest kunstniku kodulehest, mida ma olen nii kaua planeerinud teha ja lõpuks, kui asi kätte sai võetud, käis see väga kiiresti. Koduleht on siin: http://riinpallon.raplakunst.eu

Pean nüüd kohe aga tormama teise teema juurde, millega mul on palju emotsioone ja mõnusaid mälestusi 🙂

Olen Endomondo äppi kasutanud alates 2011 aasta septembrist. Kõik minu pikemad jalutamised, matkamised ja jooksmised, rääkimata igasugu võimlemistest, sekka ka kanuutamised, pinksimängud jne. on seal kirjas. Omamoodi isiklik liigutamise ajalugu. Ja nüüd kaob kõik see ajalugu ära. Info selle kohta on siin.

Nii mõnus on vaadata, kus ja mis tehtud on. Lisaks magusad meenutused, kui loed oma matkadest Saksamaal, Kanaaridel vm. Vaatad trenni juures olevat kaarti ja unistad, et kunagi taas tekiks võimalus nii ägedaid matku ette võtta.

Eks ma seda hakkasin arvama juba juulis, kui EM enam ei korrektselt töötanud. Enne seda juhtus ka vahel, et trenni lõpus oli ekraanil ainult kulunud aeg aga ei ühtegi läbitud kilomeetrit. Mul oli küll teooria, et EM tahab endale kliente, kes ostaksid tasulise paketi, mis siis ilusti töötab aga tundub, et nende probleemid olid suuremat laadi.

Kui ma oma EM trennide ajalugu vaatan, saan kohe teada, et joogas hakkasin regulaarselt käima 1 aasta pärast Irma sündi. Samal ajal tegin iga nädal paar muud trenni Youtubist leitud videote järgi, näiteks Les Mills, Cafemom, Popsugar fitness, Tanz dich fit! jm. Täiesti müstika, kuidas ma nii tubli olin, see EM ajaloo uurimine on tõeliselt motiveeriv. Ja jooga Tenerifel ookeani kaldal, ojaa, mis mõnus trenn see oli ja nii eriline päikeseloojangus ennast ühte- ja teistpidi väänata 🙂

Ma pole leidnud midagi muud samaväärset, mida kasutama hakata. Pärast pikka kaalumist tõmbasin ühe äpi telefoni ja ühe korra olen seda ka kasutanud aga see pole üldse nii hea. Olen seda ka teistelt kuulnud, et head asendust on raske leida, sest need kipuvad olema kaldu, kas jooksu, ratta või fitnessi poole aga ma tahaks just sellist, kuhu saaks igasugused liigutamised kirja panna, jooksmisest ping-pongini. Kas soovitusi on?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s