Mäe tippu ja tagasi

Lugesin otsa veel ühe raamatu, kus seigeldakse Indias. Võib ju tunduda, et see blogi siin hakkab vaikselt raamatublogiks muutuma 🙂 Tegelikult siiski mitte, vaatasin Goodreadsist, et olen sel aastal lugenud juba 35 raamatut (Vauu!) ja kirjutanud olen ainult paari kohta, nii et seda hirmu siis ei ole. Aga raamatuks oli seekord Triin Sinissaare “Mäe tippu ja tagasi”. Algas see raamat tagasihoidlikult, kui oli alles nö tutvustav osa ja polnud raamatusse päris sisse elanud, siis mõtlesin küll paar korda, et ei tea kas viitsin lõpuni lugeda. Andsin siiski raamatule võimaluse, sest mulle ei meeldi kergelt alla anda. Ja mingil hetkel ma tundsin, et tahan lugeda, tahan teada, mis tegelaste minevikus oli juhtunud, et nad olid just sellised, nagu nad olid. Ja muidugi tahtsin ma lõpu poole ka seda teada, mis neist saab ja kuidas kõik laheneb.

Ma ei hakanud kõiki oma pilte läbi kammima, et mägede kohta midagi leida. Panin visandivihikust ühe akvarelli, kus on kasutatud India kollast, see ju ka nagu teemakohane 🙂

Uskumatu, aga otsustasin raamatule anda Goodreadsis 5 tärni, sest see raamat üllatas mind. Ma ei arvanud ära tegelaste minevikus juhtunud asju. Pakkusin küll igasuguseid variante aga ükski ei läinud täppi. Ka lõpp oli üllatav. Mulle meeldis, et raamatu tegelased tegid rahu minevikuga ja suutsin kõike uues valguses näha. Nad ei hoidnud enam kramplikult kinni oma ettekujutusest, kuidas kõik peab olema, vaid võtsid asju nii nagu nad on, sest elu pole iial ideaalne. Selleni jõudmiseks pidid nad muidugi rännaku ette võtma.

Lõppes see raamat hästi. Eks jäi ka mõningaid lahtisi otsi aga üldjoontes loksus kõik paika. Ja ma arrmastasin seda, et lõpp oli positiivne, nii naiivne, kui see ka poleks 🙂 Oli selline kerge lootuse aimdus, sest rasked teemad võivad lootuse teinekord enda alla matta, nii et miskit ei paista, õnneks siin sedasi ei juhtunud.

Järelsõna lugedes sain teada, et see oli algselt filmistsenaariumiks kirjutatud ja alles hiljem vormus raamatuks. Aga see teadmine, et see oli filmina mõeldud, pani kaadrid mu silme ees jooksma. Mõnus.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s