Kahest nädalast sai kaks kuud ja kahest kuust saab kaks aastat?

Nüüd on juba 2 kuud eriolukorras elatud. Tagantjärgi on naljakas mõelda, et alguses öeldi, pidage see 2 nädalat vastu, siis on taas kõik endistviisi, saate suhelda ja liikuda. Lõpuks sai sellest 2 kuud ja tegelikult ei muutu nüüd kõik ikka endiseks tagasi. Räägitakse, et 2 aastat kulub selleks, et elu oleks enam-vähem selline nagu ta oli enne koroonakriisi.

Jah, see on veel üks postitus, mis keerleb koroonakriisi ümber. Aga mis parata, kui eriolukorral on eluolule nii suur mõju. Täna me näiteks oleksime mehega Viinis pikka nädalalõppu veetmas… Rohkem sellest ka ei viitsi kirjutada, loodetavasti on see peatselt minevik ja ei pea sellega arvestama ja sellele isegi mõtlema.

Vaatasin telekast kuidas Krister Kivi käis reisimas, lendas kõigepealt Saksamaale, sealt Hollandisse ja edasi veel Rootsi. Intervjuust temaga, kui ta viibis Göteborgi kesklinnas, jäi mind kummitama üks lause, nimelt väitis ta, et leebete kriisimeetmetega tuntuks saanud Rootsis on kuulda naeru ka tänaval. Seda pole ta ammu kuulnud ei Eestis ega ka Hollandis, kust ta just tuli.

Hakkasin mõtlema, et tal on täitsa õigus. Kodus ma ei oska seda märgata, siin on koguaeg mingi möll ning sõprade ja perega tuleb naeru ja naljatamisi telefonitsi ikka ette aga tõesti, avalikus ruumis on kõik mures 2+2 ja muu sellisega ning inimesed on pinges, naerma ja naeratama ei kipu.

Mis on viimasel ajal minu jaoks teisiti olnud, kui tavaliselt? Lastega on olnud meeletult palju tegemist, kuna tugivõrgustik (lasteaed, minu vanemad, lapsehoidja) kukkus mõneks ajaks ära. Ise olen püüdnud midagi huvitavat ka teha, näiteks osalenud vebinaridel ja joogatunnis nii, et õpetaja on samal ajal Võrumaa metsas 🙂 Raamatuid olen päris palju lugenud, sest lugedes saan teha pausi ükskõik, millise koha peal, maalimisega nii lihtne ei ole. Olen selle aja sees teinud ühe korra visandeid aga ei midagi rohkemat. Laste kõrvalt lihtsalt ei jõua keskenduda, kunst vajab rohkem aega. Järgmisel nädalal lähevad suuremad lapsed lasteaeda ehk siis hakkab olukord ka normaliseeruma.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s