Aasta ema

Sinimustvalge

Käisin paari päeva eest valla vastuvõtul, kus anti välja ka “Aasta ema” tiitel. Väga sümpaatsele inimesele. Küll tal oli piinlik ja ebamugav seal saalitäie rahva ees seista, kui loeti ette kiidukõnet, mis tema kohta kirja pandud oli.

Selle tiitli andmine tekitab minus alati kahetisi tundeid. Ühelt poolt on tore, et emasid esile tõstetakse, sest ema olla on väga äge. Aga teiselt poolt ei saa ma kunagi aru, kuidas keegi teine saab öelda, et üks või teine on just nüüd “Aasta ema”. Ema ollakse stabiilselt läbi aastate ja vaevalt, et ühel aastal on keegi parem ema kui teisel. Ja üldsegi on see teema ju ema ja laste vaheline asi, sest lapsed ju teevad emast ema.

Mu mõte läks seda teemat lahates isegi nii kaugele, et peaks äkki “Aasta abikaasat” või “Aasta last” valima… Aga see selleks.

Samas ma olen täitsa poolt, et kui midagi valima peab, siis võiks see olla “Aasta naine”, et tunnustada aktiivset naist, kes mõnel aastal tõesti on palju korda saatnud, olgu siis pere ja kodu, ettevõtlust, vabatahtlikku tööd vms. puudutavad valdkonnas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s