Kas me sellist moodi tahtsimegi?

Tundub, et ma hakkan lähiajal väga ebamoodsaks. Lugesin oma lemmikajakirjast lähituleviku moesuundumusi ja trende ning kõik olid väga koledad 😀 No tõesõna! Enamus on pärit 80-ndatest ja 90-ndatest. Mulle meenus, et sel ajal oli ka mõni ilus rõivaese moes aga need, mis praegu taas moodi tulevad on kuidagi eriti koledad. Näiteks minu ema ei käinud kunagi koledate riietega, kuigi kindlasti oli tema garderoob “ajastutruu”. Tundub, et moes on jõudnud kätte kole ajastu 😛

shoe
Foto võtsin pinterestist.
  1. Ussinahamustriline kleit. Eks mul on ka selle mustriga riideid aga näitena olid toodud sellised eksemplarid, mis on kuidagi liiga ussikad ja “toored”.
  2. Kobakad botased. Mulle küll sobib see, et tossudega on ok kanda kleite ja seelikuid, samuti mulle meeldib tenniseid kanda aga see pole midagi. Nüüd on nii, et kõige koledamad tossud, mida võib ette kujutada, on nüüd in. Eriti veel kobaka kannaosaga.
  3. Midikleit, mis meenutab seda, mille naabri Maali pärast väsitavat kolhoosipäeva selga tõmbas ja naistepäevapeole läks. Mõned võivad ju päris toredad olla ja paneks isegi selga aga valdav enamus tundub kuidagi liiga “aegunud”, et rõõmuga kanda. Näited saab vaadata siin: https://www.stories.com/en_gbp/clothing/dresses/midi-dresses.html
  4. Kiviteksa jumpsuit. Well, see võib isegi hea välja näha, kui jumpsuidi lõige sobib. Mulle näiteks ei sobi ja kui sobiks, siis ei valiks ka nii 80-ndate stiilis rõivatükki.
  5. Toon toonis komplekt: särk, seelik ja kardigan. See on neist kõige kantavam kooslus. Kuigi see konkreetne mulle ei meeldinud, mis pildil oli, just oma värvivaliku poolest, beeži ja samblarohelise kooslus ei ole just minu maitse.

Eks selle moega muidugi on nii, et see, mis moeloojate poolt välja pakutakse on äärmuslik ja tegelikult kandmiseks jõuavad asjad veidi lihtsustatumalt. Või siis vastuvõetavamalt. Näiteks nägin ma neid koletosse täitsa söödavas variandis ühe kiirmoeketi poolt pakutuna. Peab vist jutu lõpuks tõdema, et kõik uued tuuled ei pruugigi nii hirmsad olla. Juttu alustasin küll sellest, et mina neid kandma ei hakka ja eks neid konkreetseid näiteid ka mitte aga kui olen nüüd erinevaid variante vaadanud, siis sain aru, et millegipärast olid ajakirja just sellised ekstreemsemad variandid välja valitud. Võib ka ilusamaid ning täitsa ägedaid leide avastada.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s