Manfredonia ja tagasisõit

Viimasel päeval oli ilm tõesti jahedaks läinud. No kui 10 päeva järjest on 28-30 kraadi sooja, siis 20 kraadi tundub alguses jahe. Iseenesest ei olnud meil madalamate temperatuuride vastu midagi, oligi hea, et saime hommikul hotellis pikad riided selga panna, millega lennukisse minna.

DSC04527

Sõime hotellis kõhu täis, pakkisime viimased asjad kohvrisse ja asusime Bari lennujaama poole teele. Esimese peatuse olime planeerinud Manfredoniasse, väikesesse linna, millest me midagi ei teadnud. Valisime selle peatuspaiga selle järgi, et täpselt seal saab kurviline mägitee läbi ning edasi saab liikuda mööda sirget teed. Aga et pärast keerutavat teed veidi ennast tuulutada ja lastel joosta lasta, sobis see linnake meile.

Linna sisse sõites tundus, et hakkab jälle räpaseks minema. Ei hellitanud lootust midagi huvitavat eest leida aga meie õnneks oli tegu siiski mõnusa väikelinnaga. Leidsime lõbusates värvilistes toonides promenaadi mere ääres, ägeda kindluse ja puhta ning toimiva laste mänguväljaku. Kohvikut külastasime ka ja kui sealt väljudes auto poole läksime, avastasime, et oleme oma vahepeatuse kahtlaselt palju aega kulutanud. See oli ehmatav, sest ennustav kohalejõudmise aeg oli pool tundi hilisem meie planeeritust. Ei teagi, kuidas see juhtus või kuhu see aeg kadus aga eks me pidime võtma Bari lennujaama otse sihikule ja O tegi head sõitu. Õnneks saime auto ruttu ära anda ja pagasi panime lindile vist tõesti viimaste seas. Igatahes jõudsime lennule.

DSC04578

Lennu algus läks veidi raskelt, ei teagi mis väikest H-d häiris aga kuigi ta enne lennukisse sisemist oli lendamise mõttest vaimustunud, siis lennukis ei meeldinud talle enam miski. Väike piim, multikas ja seljapaid aitasid siiski tuju parandada. Muidugi ei tahtnud kumbki laps rahulikult oma toolil istuda ja kohe kui selleks võimalus tekkis, tahtsid lennukis ringi jalutada. Ühel hetkel avastas I eesti keelt kõneleva pere, kus olid samuti 4-aastane tüdruk ja 1-aastane poiss. Alguses olid lapsed tagasihoidlikud aga I võttis end siiski kokku ja sobitas tutvust talle omased moel ehk siis esitas väikese kontserdi koos tantsunumbriga. Pärast seda oli jää murtud ja me ei pidanud I lõbustamisega pead murdma, veel enam, ka H puges tüdrukute vahele, kui nad mingit voolimise videod vaatasid.

Hingasime kergendatult, lennukis on tõesti tüütu, kui lapsed paigal ei püsi, nüüd nad püsisid ja olid eluga täitsa rahul. Ootasime sama perega koos veel pagasit ja autosid parklast. Lastel oli ikka hiiglama lõbus lennujaamas üksteist ümber posti taga ajades ja muid sarnaseid mänge leiutades enne pikka autosõitu ära väsitada. Soovisime, et tulevikuks rohkem selliseid trehvamisi oleks! 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s