Teekond Apuuliasse – “Riia, mu arm”

Kui vastata küsimusele, miks me just Apuuliasse puhkama läksime, siis tuleb kohe kaugemalt pihta hakata. Kunagi vaatas O, et Barisse on soodsad piletid, uurisime siis ka muid variante ja sel korral tulid Sardiiniasse soodsad pakkumised, nii sai see valitud. Lõuna-Itaalia jäi kuhugi tahaplaanile, et võibolla kunagi. Kuni ma nägin filmi, mis oli seal kandis filmitud, tegelased seiklesid Alberobellos trullide vahel jms. Mul tekkis huvi selle kandi vastu. Rääkisime kodus sellest paaril korral. Ja siis ma kaitsesin ära magistritöö ning sain oma kaasa poolt üllatuskingituse ehk siis piletid neljale Barisse. Nii oli see asi otsustatud, Itaalia, siit me tuleme!

IMAG2397

 

Esimene sihtkoht oli Riia, sest tegemist oli otselennuga Riia-Bari. Hakkasime autoga lõuna paiku sõitma ja esimesed tunnid olid täitsa rahulikud, sest olime rihtinud sõidu H lõunaune ajale. Lätti jõudes pidime ühes tanklas tegema kohukese ja jalasirutuse pausi, pärast mida läks juba sõit Riiani kiiresti. Riias muidugi oli selleks ajaks kena tipptund tuure kogunud, tegime ise ka google mapsi soovitusi järgides mõned valed valikud aga kuidagi me sealt kesklinna kandist läbi voolasime.

Riias sattusime agulisse, mis oli huvitav kogemus. Ma arvan, et kalamaja võis 10 aastat tagasi selline olla. Räämas majad, kohati kruusatee, veidi kahtlane kontingent kõrvuti noorte peredega. Nostalgia tuli peale, peas hakkas Vennaskond mängima.

Hotell, kus me ööbisime, asus nö aguli ääres, sellest huvitavast piirkonnast läbi jalutades jõudsime suuremale tänavale. Seda ääristasid söögikohad ja poed nagu Maxima ja Rimi. Hotell oli rahulikus ümbruses ja hiigelsuurte vooditega. Muidugi oli boonuseks vastuvõtus elutsev koer, kes oli laste suur lemmik ja nendega sõbralikult suhtles.

DSC03823

Õhtul käisime pizzat söömas, söögikoht oli mängunurgaga ja menüü korralik. Mõningad puudused ilmnesid siis, kui toit lauda toodi. Selgus, et inglise keele oskus oli teenindajat alt vedanud ja päris seda pizzat ma ei saanud, mida olin tellinud. Teenindaja pakkus hinnaalandust. Kuna me olime sööki juba oodanud,  ei tahtnud seda veelkord teha, seda enam, et pidime enne pimedat veel mänguväljakult läbi jõudma. Olin pakutud variandiga nõus, kuigi sööma hakates selgus, et sinna oli pandud mingit tugevamaitselist bbq kastet, mis kogu pizza ära rikkus.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s