Nukuteatri maagia

I armastab väga teatrit. Olen püüdnud talle otsida sobilikke teatrietendusi, mida vaadata ja alati on ta teatrist lihtsalt üleni võlutud olnud. Esimene etendus, kus me temaga käisime oli 2 aastat tagasi Viljadi Hansapäevadel toimunud beebidele ja väikelastele mõteldud tükk, I oli siis 2-aastane. Nime ma ei mäleta aga kõik said reas laval istuda ja vahepeal sai ka kaasa lüüa, kastanimune korjates vms. Igatahes oli see lahe esmakokkupuude teatriga. Peale seda oleme veel Tallinnas Nukuteatris käinud ja eelmisel aastal, kui olid tasuta lastepäevad üle Eesti, siis istus I issiga esireas ja vaatas ära lasteetenduse Raplas ja Märjamaal. Seal juhtus veel selline naljakas asi, et Raplas hakkas vihma sadama aga kuna nemad istusid vihmavarju all, siis ei pannud tähele, et ülejäänud publik jalga lasi. Nad märkasid alles siis seda, kui laval hakati otsi äkitselt kokku tõmbama.

gustavson_julgepyks-300x200

Harry Gustavsoni nukuteateri etendusest “Jänes Julgepüks”, mida käisime Viljandis vaatamas. Pildi leidsin internetist.

Nüüd käisime taas Viljandis nukuteatris, avastasin täitsa juhuslikult, et seal on etendused. Täitsa suvaline suvine pühapäev oli, ilma oli kehv ja kohale ei olnud just palju vaatajaid tulnud. Kümmekond vast oli. Teater oli armas, selline mida hea meelega lapsega vaatama minna. Ma tean, et neil on vahel lasteaias käinud veidi kahtlased etendused külas ja sellise otsa ei tahaks ise koperdada. I jäi muidugi väga rahule, H ka, kuigi poole etenduse pealt meeldis talle pigem lava taha piiluda. Pärast sai nukkudega mängida, see on alati nii tore.

Mulle tundub, et lastele ei ole kuigi keeruline etendust teha, peab ainult tahtmist olema. Kui tahtmist ei ole, siis see paistab kohe välja ja siis on tunne, et tehakse asja lihtsalt inertsist. Ja ega siis pole ka tore vaadata.

Viljandi oli ise ka muidugi tore, hoolimata tuulisest ja jahedast ilmast. Lähen sinna alati hea meelega, seal on selline armas romantika hõng tänavatel. Käisime Rohelise Maja kohvikus ja saime isegi laua, seal on alati nii rahvast täis. Toit oli hea ja kohv veel parem 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s