Vuosaari

Mõned filmid jäävad kuidagi eriti meelde ja südamesse. Mul on nii Aku Luohimies`i filmi Vuosaarega. Seal filmis on tabatud mingit peaaegu seletamatut meeleolu või siis läbi erinevate liinide kaudu on kirjeldatud midagi, mis minu jaoks on omane üheksakümnendate aastate Eestile. Mingi äng, teadmatus, mis tulevik toob. Tahtmine on midagi teha aga senised süsteemid enam ei tööta ja peab avastama katse-eksituse meetodil, kuidas võiks edasi minna. Ja filmi lõpus teatud vabanemine ja enese üle naermine.

Nägin seda filmi esimest korda Tartu Armastusfilmide festivalil Tartuff, see võiski olla esilinastus või siis esitleti seda samal päeval veel mujal. Igatahes oli see täiesti uus film sel hetkel ja kuidagi väga sobis keset ööd Tartu raekoja platsile, kuhu oli tehtud välikino selleks õhtuks.

Mõnikord, kui mul on nostalgiline meeleolu, siis mulle meeldib kuulata Vuosaari filmimuusikat, eriti pealaulu: Laura Närhi – Hetken tie on kevyt. Väga hea laul aga tuju peab kuulamiseks õige olema. Tekkis kohe tahtmine jälle Tartuffile sattuda 🙂

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s